۴ روش شستن جوراب سفید که مثل روز اول سالم و زیبا بماند!

شستن جوراب سفید

همه‌ی ما از پوشیدن لباس‌های سفید لذت می‌بریم و ترجیح می‌دهیم لباس زیر یا جوراب‌های سفیدی داشته باشیم تا احساس نظافت و سلامتی به ما القا شود. اما نکته مهمی که همیشه مطرح است شستشوی لباس های سفید است. مخصوصا اینکه پس از شستن به دلیل استفاده از شوینده‌های سفیدکننده‌ی قوی، جنس لباس ما خراب و کهنه می‌شود. در ادامه این مقاله ۴ روش شستن جوراب سفید که مثل روز اول سالم و زیبا بماند را با هم می خوانیم.

روش های شستن جوراب سفید

۱. استفاده از لیمو ترش

شایدبرایتان جالب باشد بدانید که لیموترش می تواند جوراب سفید شما را حسابی تمیز کند اما رنگ و لطاف تپارچه را بهم نریزد. برای اینکار می توانید چند قطره آب لیمو را در تشت مخصوص شستن جوراب بریزید و پودر لباسشویی و آب گرم را اضافه کنید و جوراب را بشویید. به شما قول می دهیم که یک جفت جوراب سفید و تمیز و زیبا خواهید داشت.

۲. استفاده از آب ولرم

این که در چه درجه حرارتی جوراب را بشویید بسیار مهم است. موفق ترین حالت شستشو در آب با دمای حدود ۴۰-۶۰ درجه سانتیگراد به دست می آید.

۳. استفده از روش صابونی!

این یکی از روش های جالب شستشوی جوراب سفید است. به این صورت که جوراب خود را در شب با آب گرم و صابون می‌خیسانید و صبح اول وقت آبکشی میکنید. صابون کثیفی های جوراب را از بین میبرد اما لطافت پارچه را خراب نمی‌کند.

۴. استفاده از ماده‌ی شوینده مناسب

این که پس از شستن جوراب سفید با همان سفیدی و زیبایی باقی بماند، بستگی زیادی به برنامه انتخاب پودر و روش شستشو دارد. یادتان باشد قبل از خیساندن جوراب تان در سفید کننده باید تشت لباس را با مقدار زیادی آب رقیق کنید. ساده ترین راه برای شستن جوراب سفید با سفید کننده های معطر است، زیرا بوی تند را بر روی پارچه و دست باقی نمی‌گذارند.

تحریریه سایت پاتو

شاید این مطالب هم برای تان جالب باشد