۷ نکته حیاتی برای مراقبت بهتر و نگهداری از جوراب هایتان

مراقبت بهتر و نگهداری از جوراب

مراقبت بهتر و نگهداری از جوراب ها کمک می‌کند که عمر آنها طولانی‌تر شود. در این نوشتار با هفت نکته کاربردی برای شستشوی جورابها آشنا می‌شوید که کمک‌تان می‌کنند، جوراب‌های‌تان را مدت طولانی‌تری استفاده کنید.

نگهداری از جوراب

۱. قبل از شستشو

برای این‌که لباس‌های زیپ‌دار جوراب‌ها و باقی لباس‌های‌تان را داخل لباسشویی خراب نکنند، خیلی ساده قبلاز شستشو زیپ آنها را بالا بکشید.

۲. جوراب‌های‌تان را بشویید، قرار نیست آنها را بپزید!

با جوراب‌های‌تان مثل موجودات زنده رفتار کنید! بله، درست است که دوست دارید حسابی تمیز شوند، اما قرار نیست که آنها را زنده زنده بجوشانید! ۴۰ درجه سانتی‌گراد برای شستن جوراب‌ها و تمیز شدن‌شان کافی است.

از سویی دیگر، جوراب‌های کشمیری و ابریشمی را بهتر است با آب ولرم و با دست بشویید. دمای آب برای شستشوی جوراب‌های پشمی هم نباید بالاتر از ۳۰ درجه باشد.

۳. چطور جوراب‌ کشمیری را نرم نگه داریم؟

جوراب‌های کشمیری خیلی نرم هستند و لذت زیادی به پوست پا می‌دهند. برای حفظ نرمی این جوراب‌ها باید آنها را به آرامی با دست بشویید و بعد در فضای بیرون پهن کنید تا خشک شوند. به این ترتیب جوراب‌ها به مدت طولانی نرم می‌مانند.

۴. نه به مواد شیمیایی!

جوراب یکی از پوشیدنی‌هایی است که حسابی به پوست‌تان نزدیک است بنابراین منصفانه نیست که آنها را با مواد سفیدکننده و لکه‌بر ازار بدهیم. بهتر این است که برای شستشوی جوراب‌ها از مواد شستشوی نه چندان قوی استفاده کنید که پوست‌تان هم آسیب نبیند. حتی در صورت امکان از پودر آنزیم‌دار هم نباید برای جوراب‌ها استفاده کنید زیرا پارچه آنها را خراب می‌کند.

۵. جوراب باید در دمای پایین خشک شود

خشک کردن جوراب در ماشین‌ خشک‌کن ابدا ایده‌ خوبی نیست. چرخیدن جوراب در ماشین و هوای داغی که به آن می‌خورد، باعث می‌شود که پارچه آن آسیب ببیند.

۶. فراموش نکنید که جوراب‌ها موجوداتی اجتماعی هستند!

خوب جوراب‌ها هرگز تنها نیستند! آنها به صورت جفت عرضه می‌شوند و لنگه‌ها نباید از هم جدا شوند. به همین دلیل سعی کنید جوراب‌ها را با هم بپشید که همدیگر را گم نکنند.

۷. نه به اتو!

جوراب‌ها را اتو نکنید زیرا با این کار زودتر کیفیت‌شان را از دست می‌دهند.

تحریریه سایت پاتو 

منبع: lifehack

شاید این مطالب هم برای تان جالب باشد