بافت غیراستاندارد کشباف بالای جوراب باعث واریس می‌شود

کشباف بالای جوراب

لحظه‌ای به جوراب‌هایی که می‌پوشید فکر کنید. بعضی از آنها فشار بدی روی مچ پا ایجاد می‌کنند؟ یا حتی گاهی که آنها را درمی‌آوریم جای کشباف بالای جوراب روی مچ پا عمیق می‌ماند؟ بیشتر ما  در مورد جوراب‌هایی که می‌پوشیم خیلی فکر نمی‌کنیم، در حالی که آنها در واقع یکی از مهم‌ترین پوشیدنی‌های پا هستند و برای سلامت پاها ضرورت دارند. این‌جاست که پای جوراب های بدون کشباف روی مچ به میان می‌آید. آنها بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید اهمیت دارند.

اهمیت کشباف بالای جوراب

در بیشتر موارد، جوراب‌های معمول حاوی نوار الاستیک هستند که کمک می‌کند جوراب روی مچ پا بماند. شاید این کش‌ها بی ضرر به نظر برسند، اما در واقع بسیار خطرناک است. پوشیدن جوراب های سنتی اساساً مانند این است که هر روز یک نوار لاستیکی را دور مچ پاهای‌تان داشته باشید. با پوشیدن مداوم این نوع جوراب‌ها، شما کم کم گردش خون‌تان را دچار مشکل می‌کنید. با گذشت زمان، این مشکل می‌تواند به لخته شدن خون، واریس و خستگی منجر شود.

خوشبختانه جوراب های بدون کشباف در بازار وجود دارند که به ترویج گردش خون و جلوگیری از جمع شدن خون در مچ پا و پا طراحی شده‌اند. جوراب‌های بدون باند الاستیک در قسمت مچ به عنوان جوراب‌های دیابتی نیز شناخته می‌شوند. البته که لازم نیست دیابتی باشید تا این جوراب‌ها به دردتان بخورد. همه می‌توانند برای حفظ سلامتی پاهای‌شان جوراب‌های بدون کشباف یا دیابتی بپوشند و سال‌های سال پاها را سالم و بدون مشکل نگه دارند.

با این حال، احتمالا در این فکر هستید كه جوراب‌های بدون کشباف یا بدون باند الاستیک چگونه روی مچ پا می‌مانند. در واقع بسیار ساده است! جوراب‌های بدون کشباف به جای اینکه یک قطعه جداگانه الاستیک در قسمت بالا داشته باشند و گردش خون را روی مچ با مشکل مواجه کنند، از ترکیب پنبه / نایلون / اسپندکس تولید شده‌اند که به طور مساوی در قسمت مچ جوراب توزیع شده‌اند. این سبک نه تنها مانع “اثر باند لاستیکی” روی مچ پا می‌شود، بلکه سایش مداوم کش روی مچ باعث آسیب دیدن پوست و تاول زدن این ناحیه نمی‌شود.

هنگام خرید جوراب‌های بدون کشباف، اطمینان حاصل کنید که دارای روکش ضد میکروبی نیز هستند. به این ترتیب یکی از مهم‌ترین پوشیدنی‌های زندگی‌تان به حفظ سلامت پاها و آرامش شما کمک خواهند کرد.

تحریریه سایت پاتو -سارا فیضی

منبع: lifehack

شاید این مطالب هم برای تان جالب باشد