جوراب زنانه: ۴ مدل جوراب زنانه که خانم ها به آن نیاز دارند

جوراب دخترانه پاپیون دار سیاه و سفید جعبه ۳ عددی

جوراب زنانه تنوع زیادی دارد مثلا جوراب مچی، پشمی و حوله ای زمستانی، جوراب لمه، جوراب های ساق کوتاه فانتزی، ‌انواع جوراب های کالج، جوراب های پاریزین و شیشه ای و هزاران مدل و جنس دیگر که در بازار موجودند و اخیرا خرید آنلاین جوراب نیز در سایت های مختلف از جمله سایت پاتو امکان پذیر و رایج شده است. جوراب های زنانه با توجه به تنوع مدل هایی که دارند برای موقعیت های مختلف و کاربردهای گوناگون استفاده می شوند و در این مقاله از ۴ مدل جوراب سخن می گوییم که خوب است هر خانمی در کمد لباسهایش داشته باشد.

انواع مدل های جوراب زنانه

۱. جوراب های ساق کوتاه و کالج

در دنیای امروز خانم ها بیشتر از جوراب های ساق کوتاه و کالجی استفاده می کنند این در حالی است که ضخامت جوراب زنانه با توجه به نوع کفش و آب و هوا مهم می شود مثلا در فصل تابستان بهتر است از جوراب های نازک و یا پاپوش های نخی و سبک و کوتاه استفاده نمود.

۲. جوراب های ضخیم و زمستانی

مدل جوراب زنانه

استفاده از جوراب توسط متخصصان مراقبت از پا جهت حفظ بهداشت پا توصیه می شود. پوشیدن جوراب نه تنها حرکت آسان پا در کفش را موجب می شود بلکه از ابتلا به برخی بیماری های پوستی می کاهد. تمیز نگهداشتن و انتقال حس راحتی به پاها از مزایای دیگر استفاده از جوراب است. در فصول سرد سال گرمایی که جوراب به پا انتقال می دهد بسیار مفید است.

بنابراین در خرید یک جفت جوراب حوله ای زمستانی دقت کنید که سایز پای شما باشد و نرمی و لطافت هم داشته باشد و سعی کنید در هنگام خواب نیز جوراب بپوشید.

۳. جوراب های ورزشی

جهت حفظ سلامت و بهداشت پاهای خود حتما در مکان های عمومی مثل باشگاه ها از جوراب استفاده کنید تا بیماری های پوستی به کف پاهای شما منتقل نشود. بهتر است زمانی که مدت طولانی کفش پوشیده اید جوراب اضافه همراه داشته باشید تا جوراب خود را تعویض نمایید. از پوشیدن کفش بدون جوراب مناسب خودداری کنید در این صورت امکان ابتلا به بیماری های پوستی در پاهای شما افزایش می یابد. در یک محیط ورزشی جوراب جداگانه ای داشته باشید.

۴. جوراب نازک شیشه ای یا مجلسی

جوراب های نازک پاریزین و جوراب های شیشه ای زیبایی پا را بیشتر می کنند. همانطور که می دانید خرید جوراب و استفاده از آن در ایران رواج زیادی دارد اما جوراب های مجلسی و زیبا با گل های برجسته و طرح های مجلسی قطعا در جهان نیز مد خواهد شد و با انواع لباسهای رسمی شما زیبایی منحصر به فردی خواهند داشت.

تحریریه سایت پاتو – آتوسا جعفری

منبع: sigvaris

شاید این مطالب هم برای تان جالب باشد