چرا جوراب واریس اولین روش درمان بیماری واریس است؟

چرا جوراب واریس اولین روش درمان بیماری واریس است؟

عملکرد جوراب واریس به گونه ای است که درد ناشی از تورم خون در رگ های پا را کمتر می کند و ورم پا را نیز کاهش می دهد. استفاده از جوراب واریس یکی از موثرترین راه ها برای درمان اولیه ی بیماری واریس است. این جوراب با فشاری که به ماهیچه های پا وارد می کند در جریان گردش خون پا موثر بوده و در بهبود عملکرد دریچه های لانه کبوتری کمک زیادی می کند.

چرا جوراب واریس اولین روش درمان بیماری واریس است؟

وقتی از این جوراب ها به موقع استفاده شود قطعا در کاهش درد و افزایش جریان خون در مناطق پایینی بدن کمک خواهد کرد. زمان استفاده از جوراب واریس نیز مهم است برای داشتن نتیجه ی بهتر در درمان صبح هنگام که ورم پا کمتر است از این جوراب ها استفاده کنید.

وقتی که پاها خشک است جوراب را به پا کنید، نباید جوراب از بالا کشیده شود. با کف دست و مرحله به مرحله آن را به سمت زانو بالا ببرید و همزمان  در سطح پا پخش نمایید.

برای اینکه جوراب واریس حداکثر کارایی را داشته باشد سایز آن باید با سایز پا متناسب باشد. برای انتخاب درست این نوع جوراب بهتر است قبل از دادن سفارش با کارشناسان راهنمایی این محصول مشاوره ای داشته باشید تا خرید مطمئنی کنید.

انواع جوراب واریس

جوراب ضد واریس جوراب های مخصوصی هستند که روی مچ پا و ساق و یا حتی ران را می پوشانند و  به اندام های شما فشار مشخصی وارد می کنند. جوراب‌های واریس انواع مختلفی دارند از جمله:

۱- جوراب ضدواریس بالای زانو

جوراب‌واریس بالای زانو دارای دو کلاس فشاری یک و دو است.کل پاها  از ناحیه ران به سمت انگشتان پا را در برمی گیرد. این جوراب دارای سایز و ارتفاع مختلف است که برای تمامی افراد با سایزهای متفاوت مناسب و قابل پوشیدن است. قسمت پنجه آن بسته است و روی انگشتان پا را نیز کاملا پوشش می دهد. علاوه براین  درقسمت بالایی جوراب نوار سیلیکونی دانه ای پزشکی و ضد حساسیت وجود دارد که از لیز خوردن و لول شدن جوراب جلوگیری می کند.

۲- جوراب واریس زیر زانو

جوراب واریس زیر زانو دارای دو کلاس فشاری یک و دو است. این جوراب کل پا تا زیر زانو را در بر می گیرد. جوراب ضد واریس زیر زانو دارای سایز و ارتفاع  متفاوت می باشد, بنابراین برای تمامی افراد با سایزهای متفاوت مناسب است. پنجه این نوع جوراب‌واریس بسته است و روی انگشتان پا را نیز کاملا می پوشاند.

۳- جوراب‌شلواری واریس

جوراب شلواری واریس کل ران و ناحیه لگنی را  در بر می گیرد و قسمت پنجه این جوراب بسته است و کل انگشتان پا را پوشش می دهد. این جوراب برای سایزهای متفاوت مناسب است. جوراب شلواری شیشه ای یکی از محصولات خوب جوراب‌واریس است و برای افرادی مناسب است که در طولانی مدت روی پای خود می ایستند.

 

تحریریه سایت پاتو 

منبع: wikipedia

شاید این مطالب هم برای تان جالب باشد